خريد اينترنتي ابزار يراق خريد اينترنتي ابزار يراق .

خريد اينترنتي ابزار يراق

مهم ترين خصوصيات رنده برقي نجاري

مشخصه هاي اصلي يك رنده نجاري

رنده برقي نجاري از ابزارهاي ضروري و پر استفاده در كارگاه هاي نجاري مي باشد كه به منظور برداشتن لايه اي از چوب و رفع ناصافي ها و زوائد ظاهري چوب به كار مي رود.اين دستگاه كاربردي كيفيت سطح چوب را براي كاربردهاي مختلف افزايش مي دهد. جهت آشنايي هرچه بيشتر با اين دستگاه توصيه مي شود برخي از كاربرد هاي اين دستگاه را مطالعه بفرماييد:

  • پخ زدن لبه چوب
  • كاهش ضخامت چوب
  • اندازه كردن درب ها و كابينت
  • يكدست سازي سطوح ناهموار
  • كوتاه كردن درب هاي چوبي بلند
  • بغل دو راهه براي ايجاد زاويه ۹۰ درجه در لبه قطعه كار

راهنمايي در خصوص خريد بهترين رنده برقي نجاري

اين دستگاه نيز از جمله ابزار برقي مي باشد كه در مدل ها و طرح هاي متنوع با برندهاي مختلف در بازار عرضه شده است. هريك از اين دستگاه ها همراه با ويژگي هاي فني، قابليت ها و قيمت هاي منحصر به فردي مي باشند. رنده نجاري در دو نوع برقي و دستي توليد شده است. نوع دستي آن تفاوت عمده و مشهودي با نوع برقي دارد. عمده اختلاف آنها در دقت، سرعت و كيفيت آن مي باشد. طبيعي است كه با رنده برقي، افزايش سرعت و بازدهي و كيفيت بالاي كار را شاهد خواهيد بود.

در اين مقاله در نظر داريم ويژگي هاي فني اين دستگاه، را خدمت شما عزيزان بازگو نماييم و مختصر توضيحي درباره آنها ارائه دهيم تا بتوانيد با آگاهي بيشتري، بهترين دستگاه متناسب با نوع كارخود انتخاب و خريداري نماييد.

راهنماي خريد رنده برقي نجاري

جنس تيغه برش 

همان طور كه اطلاع داريد برش و لايه برداري سطوح توسط اين دستگاه به وسيله تيغه برش تعبيه شده صورت مي گيرد. درنتيجه جنس تيغه و ميزان تيزي و قابليت تيز شدن مجدد، از مهم ترين فاكتورهايي مي باشد كه لازم است در زمان خريد به آن توجه كرد. بهترين تيغه ها، از جنس تنگستن يا فولاد ساخته شده اند. به طور كلي تيغه هاي برش در دو نوع زير توليد و عرضه شده اند:

  • تيغه رنده ژيلتي
  • تيغه رنده با قابليت تيز شدن

توان دستگاه

رنده هاي نجاري داراي موتورهاي مختلف با توان و قدرت هاي مختلف مي باشند. واحد اندازه گيري ميزان قدرت دستگاه "وات" مي باشد. جهت اطلاع از ميزان توان لازم براي كارتان، لازم است ميزان حجم و عمق رنده كاري را توجه نماييد. در واقع با افزايش عمق رنده كاري، لازم است دستگاهي با قدرت و توان بيشتر و بالاتري خريداري نماييد.

عمق رنده كاري

عمق رنده كاري از ديگر ويژگي هاي مهمي است كه بايد در موقع خريد به آن توجه شود. ميزان عمق رنده كاري نيز در دستگاه هاي مختلف، متفاوت مي باشد با توجه به قدرت و نوع طراحي، متغير است. پيچ تعبيه شده بر روي دستگاه، جهت تنظيم عمق رنده كاري مي باشد. در قسمت زير دستگاه نيز، صفحاتي تعبيه شده كه ميزان عمق رنده‌كاري را تغيير مي‌دهند. صفحه عقبي ثابت است و فقط ارتفاع صفحه جلويي قابل تغيير مي باشد.

با تغيير ارتقاع صفحه جلويي، فاصله آن با صفحه عقب تغيير كرده و در نتيجه ميزان عمق رنده كاري تغيير مي‌ كند.

عمق رنده كاري در حالت مستقيم

عمق رنده كاري با طول تيغه‌ رنده، رابطه مستقيم داشته و مقدار آن در تمام دستگاه ها ثابت است.

عمق رنده‌كاري در حالت بغل دوراهه

اين ويژگي، قابليت ايجاد زاويه ۹۰ درجه در لبه قطعه كار را به كاربر مي دهد. براي سهولت در اندازه گيري عمق و عرض شيار، يك گونيا با قابليت تنظيم در نظر گرفته شده كه مانع از لايه‌برداري بيش‌ ازحد دستگاه مي باشد. از اين ويژگي در ساخت درب‌هاي چوبي و كابينت استفاده مي شود.


برچسب: رنده نجاري، رنده برقي نجاري، خريد بهترين رنده برقي نجاري، خريد رنده برقي نجاري، بهترين رنده برقي نجاري، رنده هاي نجاري،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ فروردين ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۴۹:۲۳ توسط:دكتر ابزار موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :